„Przepis na domek. Składniki: 1 lub więcej sławnych architektów, 1 wolne miejsce, 1 garść świeżych pomysłów, 3 do 4 fur pieniędzy. Wszystko wymieszać, wstrząsnąć i odstawić na 5 miesięcy. Gotowy domek podawać z mieszkańcami.” Taki właśnie przepis można znaleźć na okładce książki, która stała się inspiracją do piątkowych warsztatów z najmłodszymi czytelnikami.

Jeżeli ktoś przynajmniej raz miał okazję zajrzeć do tej książki o najbardziej niezwykłych domkach na świecie nie ma możliwości, aby nie chciał podzielić się zdobytymi informacjami z innymi. W taki właśnie sposób coraz bardziej powiększa się grono czytelników zafascynowanych tym jak niesamowite, oryginalne i nietypowe domki można poznać dzięki książce o takim właśnie tytule – „D.O.M.E.K” Wydawnictwa Dwie Siostry.

Uczestnikom warsztatów w podróży po kolejnych kartach książki towarzyszyły tajemnicze przedmioty zamieszkujące inny nietypowy domek – książkowy domek tajemnic. Dzięki podpowiedziom dzieci miały okazję poznać m.in.: Domek Gruszkę, Dom Norkę, Wielki Dom z Wielkimi Kolcami, Dom Bąblowiec, Dom Orzeszek bądź Dom Jajko. W poznawaniu specyfiki i elementów charakterystycznych każdego domku pomagała stworzona wspólnie, a zainspirowana książką legenda oznaczeń związanych m.in. z materiałami z których domki zostały wykonane oraz tym co w takim domku można robić. Zwieńczeniem warsztatów był smakowity element praktyczny. Dzieci poznały przepis na stworzenie swoich własnych, jadalnych domków.

Czytając wspólnie tę książkę uczestnicy mogli zrozumieć, jak wspaniałą przygodą może być poznawanie nowych budowli i jak cudowną sztuką jest architektura.

Zapraszamy do Galerii >> https://biblioteka.czernichow.pl/galerie/nggallery/konkurs-plastyczny-2020/najbardziej-niezwykle-domki-na-swiecie