Gminna Biblioteka Publiczna w Czernichowie zakwalifikowała się do projektu „Mała książka – wielki człowiek”

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz kartę małego czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”. Do tej pory dzięki akcji wyprawki czytelnicze odebrało blisko 300 tys. przedszkolaków!

Akcja rozpocznie się we wrześniu 2020 roku. Będzie wspierana kampanią w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Przypominamy, że udział w projekcie zarówno dla Bibliotek, jak i dzieci oraz rodziców jest bezpłatny.

 

Link FB >>> https://www.facebook.com/events/283538999370380/

Link do strony >>>http://wielki-czlowiek.pl/

Piosenka promująca „Mała książka – wielki człowiek” Mietek Szcześniak >>> https://www.youtube.com/watch?time_continue=79&v=rFxKrl1n550&feature=emb_title