Szanowni Państwo!

W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r., poz. 512) informujemy, iż Gminna Biblioteka w Czernichowie wraz z filiami  DZIAŁAJĄ JAK DOTYCHCZAS, w zaostrzonym reżimie sanitarnym.

Działalność biblioteki została dostosowana do bezpiecznego funkcjonowania  w czasie epidemii, stosownie do rekomendacji i przepisów rządowych.

– w bibliotece mogą  przebywać jednocześnie 2 osoby (nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy)

– nieczynne pozostaną czytelnie i stanowiska komputerowe,

– biblioteka będzie pracować wyłącznie w trybie wypożyczeń i zwrotów  książek,

– książki zwracane przez czytelników poddane zostaną 3 dniowej kwarantannie,

– czasowo obowiązywać będzie zakaz dla czytelników bezpośredniego dostępu do zbiorów i  pomieszczeń bibliotek,

– wszystkie wydarzenia biblioteczne w tym spotkania z dziećmi, spotkania  autorskie,  itp. zostają odwołane,

–  podczas wizyty w bibliotece prosimy o przestrzeganie obowiązujących zasad  higieny tj.  zakładanie maseczek, rękawiczek, dezynfekcję rąk, zachowywanie bezpiecznej odległości, itd.