W dniu 28 września 2021 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Czernichowie gościła podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie oraz dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej w Czernichowie z wychowawczynią Panią Bożeną Dudek na warsztatach promujących twórczość osób z niepełnosprawnością.

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie opowiedzieli o koleżance Marysi, która słynęła z talentu malarskiego i przyjaźniła się z aniołami. Marysia zaraziła innych swoją pasją i teraz inni uczestnicy rozwijają się artystycznie.

Podczas spotkania artyści ze Skawiny chcieli zarazić sztuką i malarstwem naszych uczniów wspólnie uczestnicząc w warsztatach rysunku.

Twórczość naszych gości można było podziwiać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernichowie

pt. “Artyści z niepełnosprawnością inspiracją młodego pokolenia” od 1 sierpnia 2021r. do 30.09.2021r.

Zapraszamy do galerii >>> https://biblioteka.czernichow.pl/galerie/nggallery/rok-2021/wizyta-podopiecznych-srodowiskowego-domu-samopomocy-w-skawinie