Już po raz VII odbył się wymagający i ekscytujący Gminny Konkurs Polonistyczny o tytuł „Mistrzów Języka Polskiego”! Ostatniego dnia lutego w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Szlacheckiej zebrali się nauczyciele i trzyosobowe zespoły z każdej gminnej szkoły: Czernichowa, Czułówka, Kamienia, Przegini Duchownej, Rusocic, Rybnej, Nowej Wsi Szlacheckiej oraz Wołowic. Uczniowie przystąpili do ostrej rywalizacji w konkurencjach takich jak: mistrz pisowni i językowej sprawności, mistrz fantazji językowej, mistrz wieloznaczności, obrazu, mistrz literatury i wypowiedzi.

Mistrzami Języka Polskiego zostali uczniowie Szkoły Podstawowej z Wołowic: Łucja Siejka, Gabriela Przebinda  i Emilia Starowicz. Wicemistrzami Języka Polskiego została drużyna ze Szkoły Podstawowej z Nowej Wsi Szlacheckiej: Liliana Mieszaniec, Kamil Dyrek i Jakub Fic. III miejsce i tytuł II Wicemistrza zdobyli po burzliwej dogrywce uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Rusocic. Byli to: Wiktor Figa, Victoria Panek i Zofia Starowicz. Serdecznie gratulujemy! 

Członkami jury byli dr Maciej Malinowski, profesor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu i Mistrz Ortografii Polskiej z 1990 r. w ogólnopolskim konkursie ortograficznym pn. „Dyktando” organizowanym przez Radio Katowice i Program Polskiego Radia, pani Marta Drabczyk pracownik biblioteki w Czernichowie oraz Joanna Wrońska nauczycielka języka polskiego i logopedii oraz radna gminy.

Było nam niezwykle miło móc współorganizować konkurs i chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy pomogli przy jego realizacji. Szczególne podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Czernichów pani Danuty Filipowicz za honorowy patronat oraz Pana doktora Macieja Malinowskiego.

Zachęcamy do obejrzenia galerii!