Tegoroczny tydzień bibliotek był naprawdę intensywny! Dużo się działo, mieliśmy pełno miłych odwiedzin i przeprowadziliśmy bardzo fajne lekcje i zajęcia!

W Czernichowie odwiedzały nas parę razy przedszkolaki, które jak zwykle zadają najciekawsze pytania i są głodne wiedzy. Bardzo miłe grupy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Przegini Duchownej wprowadziły uśmiech i wiosenną energię! Buszując między regałami, chętnie zapoznawały się z magicznym miejscem, jakim niewątpliwie jest biblioteka. Naszymi gośćmi byli tez podopieczni Fundacji im. Brata Alberta WTZ w Radwanowicach-Czernichowie. Tworzyli oni niepowtarzalne maski pod okiem Pani Agnieszki Safińskiej, oraz słuchali jej wierszy.

W bibliotece w Wołowicach przedszkolaki z tamtejszego Samorządowego Przedszkola brały udział w lekcji bibliotecznej, gdzie mogły dowiedzieć się jak działa biblioteka, oraz poczuć lekką nutę rywalizacji biorąc udział w quizie o zwierzętach. Zafascynowane, zwiedziły całą bibliotekę i zadawały dużo pytań.

Z kolei w filii w Rusocicach dzieci z przedszkola mogły zajrzeć w tajemne arkany zawodu bibliotekarza, oglądały książki, zwiedzały bibliotekę, a następnie dostały zakładki. Ich uśmiechnięte buzie i ciekawość dały Pani Ani energię na cały tydzień!

W bibliotece w Rybnej, odbyły się bajeczne zajęcia z teatrzykiem Kamishibai w roli głównej! Ta specjalna forma opowiadania bajek i legend bardzo przypadła do gustu naszym małym czytelnikom. Dzieci zostały przeniesione w czasy, kiedy po Krakowie spacerował smok wawelski i były tym absolutnie zachwycone! Na koniec stworzyły własnego smoka z klamerek.

W Czułówku odwiedziły nas dzieci z tamtejszej szkoły podstawowej! Zarówno pierwsza klasa, jak i trzecia pokazały, że czytanie to pestka! Książka „Superbohaterzy są wśród nas” bardzo przypadła im do gustu i dzięki niej, wspólnie dowiedzieliśmy się, że każdy z nas ma w sobie coś super. Po czytaniu dzieciaki stworzyły piękne prace, które teraz zdobią ściany filii w Czułówku! Parę dni później, przeprowadzone zostały zajęcia dla chętnych –„Planeta zamknięta w słoiku”, gdzie dzieci tworzyły własne galaktyki. Wyszły pięknie!

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili w ten szczególny czas w roku. Bardzo miło było Was gościć! 😉