Czytanie rozbudza wyobraźnię, poszerza horyzonty o zawartą w książkach wiedzę, pobudza do działania, wzrusza i wywołuje w czytelniku całą gamę różnych emocji. Pozwala wykreować w swojej wyobraźni nowe miejsca, przenieść się w ten inny świat oraz zżyć się z bohaterami i wspólnie z nimi przeżywać ich przygody.


Przytaczając słowa Wisławy Szymborskiej:
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”


Z okazji Walentynek dużo, dużo miłości dla wszystkich Czytelników naszej Biblioteki.

W dniu 9 lutego w wołowickiej Bibliotece Publicznej odbyła się druga próba projektu-słuchowiska Wołowice się Weselą, czyli oddolnej akcji artystycznej, mającej na celu radosne przywołanie twórczości Stanisława Wyspiańskiego (sceny z Wesela, które na stałe zapisały się w polskiej kulturze językowej) w rocznicę jego 150. urodzin, a także ukazanie dynamiki rozwoju lokalnej społeczności i wspólnotowości. W ramach akcji powstaną słuchowisko, współtworzone przez mieszkańców Wołowic, i jego odpowiednia warstwa ekspozycyjna. Wernisaż projektu przewiduje się na maj 2019r. w nowohuckiej ARTzonie.

Autor tekstu oraz zdjęć: Dominika Kapusta

Przejdź do galerii z tego wydarzenia

Wystawę prac Beaty Ozgi pt. "Kolorowo", która w ubiegłym roku była prezentowana w GBP w Czernichowie, można od początku stycznia oglądać w Filii Biblioteki w Wołowicach.

W dniu 27 stycznia 1945 roku r.  żołnierze Pułku Strzeleckiego z 100 Lwowskiej Dywizji Strzeleckiej z 60 Armii 1  Frontu Ukraińskiego wyzwoliły obóz koncentracyjny w Oświęcimu  i Brzezińce.

Od 7 stycznia 2019 roku w Bibliotece Publicznej w Rybnej można oglądać wystawę fotografii Romana Stopy, poświęconą temu wydarzeniu.

Wszystkim użytkownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernichowie życzymy, aby te Święta Bożego Narodzenia były pełne radości, ale takiej, która uśmiecha nie tylko usta lecz także oczy i serca.


życzą Pracownicy GBP w Czernichowie