Informujemy, że dnia 24 grudnia Gminna Biblioteka Publiczna w Czernichowie oraz wszystkie filie będą nieczynne.

Ponadto w okresie świątecznym:

Filia w Czułówku będzie nieczynna 21 oraz 31 grudnia

Filia w Rybnej będzie nieczynna: 20, 21, 24 i 31 grudnia

Filia w Rusocicach będzie nieczynna: 27, 28 i 31 grudnia

 

Tegoroczny, XV Gminny Konkurs  Plastyczny z cyklu „Pocztówka do mojego przyjaciela”, nosił tytuł: „Płynie Wisła płynie”. Z nadesłanych ponad 200 prac, jury przyznało 50 równorzędnych nagród oraz dodatkowo nagrodę Grand Prix dla jednej pracy. Uroczyste wręczenie nagród ich autorom odbyło się 14 grudnia w Urzędzie Gminy w Czernichowie. W uroczystości wzięli udział także rodzice laureatów, dyrektorzy i nauczyciele szkół i przedszkoli, wójt Szymon Łytek, sekretarz gminy Ewa Lipowczan, przewodniczący Rady Gminy Czernichów Zbigniew Maciej Kędzierski oraz panie dyrektor bibliotek w Alwerni i Jerzmanowicach. Spotkanie to uświetnił występ Baśniowej Kapeli. Wszystkie nagrodzone prace można obejrzeć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernichowie.

 Przejdź do galerii z tego wydarzenia

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem i odpowiadając na pytania i prośby użytkowników zostały zrealizowane kolejne warsztaty z języka migowego prowadzone ponownie przez jedną z użytkowniczek Biblioteki – Katarzynę Boroń.

Czy żółta kropka może być bohaterem książki? Jakie niezwykłe przygody spotykają mieszkańców ulicy Czereśniowej oraz czy są kraje w których książki wydawane są na receptę? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi poznali uczniowie 1 klasy szkoły Podstawowej w Rusocicach, którzy odwiedzili Bibliotekę. Nieodzownym elementem pierwszych „przystosowujących” warsztatów była także prezentacja drogi książki od napisania aż do możliwości wypożyczenia jej w bibliotece oraz zapoznanie się z zasadami zapisu i wypożyczania książek. Dzieci zadawały dużo pytań związanych z samym zawodem bibliotekarza np. jakie warunki należy spełniać, żeby można było nim zostać, co jest najfajniejszego i najmniej fajnego w tej pracy.

Więcej o wydarzeniu: http://szkolarusocice.czernichow.pl/2018/12/innowacja-hej-ho-hej-ho-do-pracy-by-sie-szlo/

 

Tematem spotkania z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola Językowego „Akademia Małych Tygrysków” było Święto Postaci z Bajek. Uczestnicy poznali historie kilku najbardziej lubianych postaci m.in. Kubusia Puchatka. Urodziny tego sympatycznego niedźwiadka przypadają na dzień 14 października w rocznicę wydania pierwszej książki A.A. Milne'a. W tym roku Kubuś Puchatek kończy 92 lata i ma się świetnie. Kochają go dzieci na całym świecie.

Warto dodać także, iż 25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia, ustanowiony w 2002 roku, w setną rocznicę powstania pierwszego pluszowego misia.

Autor zdjęć: Barbara Mądry