Na wystawie zaprezentowane zostały fotografie przedstawiające kapliczki znajdujące się na terenie Gminy Czernichów.

 

Przejdź do galerii z tego wydarzenia

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego, wszystkim uczniom życzymy, aby nauka była udaną przygodą edukacyjną, która zapewni mądre poznawanie świata i umożliwi rozwijanie własnych talentów.

W tym wszystkim GBP w Czernichowie wraz z filiami pragnie towarzyszyć, oferując swój różnorodny księgozbiór.

Zapraszamy!

Od czerwca do września br. w GBP w Czernichowie można oglądać wystawę rysunków Justyny Kierat pn. „Ewolucja w obrazkach”. Ta, dedykowana szczególnie najmłodszym ekspozycja, ma na celu przybliżenie pewnych ewolucyjnych zagadnień - mechanizmów ewolucji biologicznej. Justyna Kierat, z wykształcenia biolożka, jest autorką ilustracji w szeregu publikacji i materiałów edukacyjnych oraz kilku książek m.in. Atlas zwierząt, Edukolorowanka o ptakach i Edukolorowanka obserwatora ptaków.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.

Jakie to szczęście, kiedy biblioteka wśród swoich użytkowników posiada osobę, która studiuje pedagogikę, a co najistotniejsze pnie się go góry zdając kolejne egzaminy i zdobywając kolejne poziomy znajomości języka migowego. Katarzyna Boroń zaprezentowała uczestnikom warsztatów podstawy języka migowego. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem przystąpiły do poznawania nowego alfabetu, a tym samym nowego sposobu porozumiewania się. Kasia przy okazji podzieliła się także wieloma ciekawostkami związanymi z językiem migowym właśnie, gdyż planuje zostać tłumaczem i w związku z tym ma okazję sama uczestniczyć w wielu ciekawych inicjatywach jak chociażby tłumaczenie wiernym kazania głoszonego przez księdza podczas mszy świętej.

Filia w Rybnej - urlop w dniach: 1.08 - 24.08

dyżury podczas urlopu - w każdy czwartek w godzinach: 12:00 - 17:00

 

Filia w Rusocicach - urlop w dniach: 13.08 - 24.08

dyżury podczas urlopu - w każdy poniedziałek w godzinach: 14:00 - 19:00

 

Godziny otwarcia GBP w Czernichowie, Filii w Czułówku oraz Filii w Wołowicach w okresie wakacyjnym NIE ULEGAJĄ ZMIANIE.