W związku z trwającym od 8 maja „Tygodniem Bibliotek” i Świętem Bibliotekarza w dniu 16 maja b.r. Bibliotekę odwiedziły dzieci z pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Rybnej. Dzieci chciały poznać jak wygląda praca w bibliotece: dowiedzieć się skąd się biorą książki, jak przebiega proces wprowadzania książek do księgozbioru oraz jakie są zasady korzystania z biblioteki

Od 1 marca 2019 r. w Bibliotece Publicznej  filia w Rybnej prezentowana jest wystawa prac fotograficznych Kingi Kurlit-Heller.
Zdjęcia zostały wykonane nad Wisłą w okolicach Wołowic i Czernichowa.


Więcej zdjęć znad Wisły można zobaczyć tutaj:
https://photos.app.goo.gl/SUGrMDYBdKTgcQ157

 

W dniu 29 marca br. w Bibliotece Publicznej w Rybnej miało miejsce wspólne robienie palm. Warsztaty prowadziły panie Krystyna Tekieli oraz Stanisława Malik. Organizatorką była pani Joanna Kędzierska. W warsztatach wzięło udział kilkanaście osób, również dzieci.

Autor zdjęć: Joanna Kędzierska

Przejdź do galerii z tego wydarzenia

W dniu 27 stycznia 1945 roku r.  żołnierze Pułku Strzeleckiego z 100 Lwowskiej Dywizji Strzeleckiej z 60 Armii 1  Frontu Ukraińskiego wyzwoliły obóz koncentracyjny w Oświęcimu  i Brzezińce.

Od 7 stycznia 2019 roku w Bibliotece Publicznej w Rybnej można oglądać wystawę fotografii Romana Stopy, poświęconą temu wydarzeniu.