W okresie wakacyjnym Filie GBP będą nieczynne w dniach:

 

Czułówek: od 5.08 - do 19.08


Rusocice: od 29.07 - do 9.08 (zastępstwa w czwartki w godz.: 14:00-19:00)


Rybna: od 5.08 - do 23.08 (zastępstwa w poniedziałki i środy w godz.: 12:00-17:00)


Wołowice: od 8.07 do 26.07(zastępstwa w środy i piątki w godz.: 14:00-18:00)

 

GBP w Czernichowie będzie czynna w okresie wakacyjnym bez zmian.

 

IBUK Libra to największa w Polsce czytelnia podręczników akademickich i książek naukowych z różnych dziedzin wiedzy. Ponadto wśród e-książek znaleźć można także m.in.: publikacje z zakresu literatury pięknej, literatury faktu, a także literatury dla dzieci i młodzieży.

Aby korzystać z e-booków wystarczy być zarejestrowanym czytelnikiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernichowie i zgłosić  się  do wybranej filii GBP po kod PIN niezbędny do założenia konta na platformie IBUK Libra. Dzięki niemu użytkownik otrzyma całodobowy dostęp do e-booków z dowolnego miejsca, także za pomocą urządzeń mobilnych wspieranych przez IOS oraz Android.

Jednym ze spotkań autorskich zorganizowanych w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki była czwartkowa wizyta Justyny Bednarek w Szkole Podstawowej w Kamieniu. Autorka niezwykle popularnych nie tylko wśród najmłodszych czytelników „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” w bardzo interesujący sposób opowiedziała o swoich książkach. Najbardziej niesamowity dla dzieci był moment, kiedy Pani Justyna zaczęła wyciągać z worka kolejnych bohaterów z dwóch swoich książek – niesamowite skarpetki oraz pięć sprytnych kun.

W tym wyjątkowym dniu pragniemy podziękować tym, którzy oprócz książek są w bibliotece najważniejsi - naszym CZYTELNIKOM.  Wasze odwiedziny z czasem stają się prawdziwymi spotkaniami. Spotkaniami nie tylko z książką, ale przede wszystkim z Waszą wrażliwością, emocjami, historią... To dzięki Wam przekonujemy się wciąż niezmiennie jak można dzięki książce "otworzyć" drugiego człowieka...

Dziękujemy!