Zaproszenie

 

Domowa bajkoterapia dla dzieci i dorosłych.

Kurs pisania artystycznych bajek terapeutycznych (on- line)

 

 

            Centrum Kultury Podgórza zaprasza dorosłych i dzieci do wzięcia udziału w kursie pisania artystycznych bajek terapeutycznych on line. Zapraszamy rodziców, opiekunów, nauczycieli, bibliotekarzy i terapuetów zainteresowanych nie tylko bajkoterapią, ale i twórczymi eksperymentami z autorskim tekstem literackim. Dorosłym towarzyszyć mogą dzieci w wieku od lat pięciu do ośmiu. Zakładamy, że w warsztacie weźmie udział maksymalnie osiem par w składzie dziecko i dorosły, przy czym pierwszy warsztat przeznaczony jest tylko dla dorosłych (pierwsze spotkanie: 6 lipca), aby poznali oni założenia merytoryczne projektu.

            Finałem kursu stanie prezentacja dzieł  bajkoterapeutycznych uczestników kursu.           Autorskie warsztaty bajkoterapeutyczne poprowadzi Anna Kapusta.

            Kurs obejmie osiem, czterdziestopięciominutowych warsztatów w okresie od 6 do 29 lipca 2020 roku on line (platforma internetowa Zoom).

            Udział w warsztatach jest bezpłatny dla wszystkich uczestników.

            Obowiązują zapisy mailowe.

 

            Co? 

            Bezpłatne warsztaty bajkoterapeutyczne:  Domowa bajkoterapia dla dzieci i dorosłych. Kurs pisania artystycznych bajek terapeutycznych (on- line)

 

            Gdzie?

            On line. Platforma Zoom. Link do spotkania (Join Zoom Meeting):

            https://zoom.us/j/91061653851?pwd=M1JwM2l5UWg4ZkUyR0Z0clV1WWlhUT09

 

            Identyfikator spotkania (Meeting ID): 910 6165 3851

            Hasło (Password): 556461

 

            Kiedy?

            Osiem spotkań po czterdzieści pięć minut każde (poniedziałki i środy) w godzinach: 18.30.-19.15.: poniedziałek – 6 lipca, środa – 8 lipca, poniedziałek – 13 lipca, środa – 15 lipca, poniedziałek – 20 lipca, środa – 22 lipca, poniedziałek – 27 lipca, środa – 29 lipca.

 

            Dla kogo?

            Dorośli i dzieci w wieku od 5 do 8 lat.

            Dzieci pod opieką współuczestniczących dorosłych.

 

            Jak się zapisać?

            Należy napisać mail potwierdzający swój udział w pojedynczym warsztacie lub całym, ośmio spotkaniowym cyklu na adres: karolina.opatowicz@ckpodgorza.pl

 

            W mailu zgłoszeniowym trzeba zaznaczyć, kto będzie uczestniczył w warsztacie (dorosły lub dorosły z dzieckiem). Aby zalogować się na platformę Zoom, konieczne jest pobranie jej na komputer lub urządzenie mobilne oraz wpisanie identyfikatora oraz hasła spotkania. Jest to całkowicie bezpłatne.

 

            Dodatkowe informacje?

            Dodatkowych informacji udziela prowadząca autorskie warsztaty bajkoterapeutyczne Anna Kapusta. Kontakt mailowy: kapanna@wp.pl , telefoniczny: 721 349 415.

            Strona projektu w portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/Domowa-bajkoterapia-dla-dzieci-i-doros%C5%82ych-100869955029075/

 

 

 

            Anna Kapusta (nota biblioterapeutyczna)

            Badaczka, autorka książek, rozpraw i artykułów naukowych, publicystycznych i literackich. Pracę w dziedzinie biblioterapii rozpoczęła w roku 2011 publikując książkę biblioterapeutyczną dla kobiet Listy do skały (proza poetycka, Kraków 2011) rekomendowaną przez Stowarzyszenie Nowej Psychologii w Krakowie jako materiał literacki wspierający psychoterapię i rozwój osobisty kobiet. Od tego czasu pisze i publikuje autorskie utwory biblioterapeutyczne.

            W dziedzinie biblioterapii ukończyła kurs Bajkoterapii (warsztaty metodyczne, certyfikat: Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Krakowie, 2014), kurs Biblioterapii (certyfikat: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie; certyfikat: Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne, 2015) oraz Podyplomowe Studia w zakresie: bibliotekoznawstwa i informacji naukowej (Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie 2019).

            Rozprawy, artykuły i materiały literackie poświęcone biblioterapii oraz tekstoterapii kulturowej publikowała na łamach „Akantu”, „Biblioterapeuty”, „Hejnału Oświatowego” i „Przeglądu Biblioterapeutycznego”. Jest pomysłodawczynią i redaktorką serii wydawniczej „Tekstoterapia”. Od roku 2014 praktykuje warsztatowo, badawczo i publikacyjnie swą autorską koncepcję tekstoterapii kulturowej, dążąc do jej profesjonalizacji, standaryzacji i instytucjonalizacji.