Drodzy czytelnicy !!!

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Czernichowie już po raz kolejny w tym roku zrealizowała zakupy nowości wydawniczych. Najsławniejsi autorzy, najgłośniejsze książki, największe światowe bestsellery 🙂

Zapraszamy do biblioteki w Rusocicach , po dostępne już nowości książkowe z beletrystyki, literatury faktu oraz działu popularnonaukowego. Wśród nich kolejne tomy ulubionych serii, powieści obyczajowe i  kryminalne, thrillery, biografie, reportaże oraz literaturę podróżniczą i historyczną.

Moi drodzy doceniajmy to co mamy. W ostatnim czasie walka z niewidocznym wrogiem jakim jest pandemia COCID-19 uświadamia nam jak nie wiele trzeba, by świat się zatrzymał, a w naszym życiu zagościł strach o zdrowie nasze i naszych najbliższych, ale także niepewność tego, co przyniesie przyszłość. Na szczęście są osoby ,które będąc  na pierwszej linii frontu strzegą naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Pracownicy służby zdrowia są naszymi bohaterami dlatego przychodzę do Was z propozycją książki Jolanty Kosowskiej W PIEKLE PANDEMII,DZIĘKI KTÓREJ MAMY możliwość spojrzeć na tytułowe piekło które wciąż trwa z perspektywy lekarza, bowiem autorka z wykształcenia jest lekarzem czynnie wykonuje ten zawód. Więcej już Wan nie zdradzę. Zachęcam po sięgnięcie po  tą pozycje. Z pewnością pojawi się wzruszenie a może i nawet łzy, ale też zostanie w naszych sercach zasiane ziarenko nadziei ,bo przecież tego teraz potrzebujemy najbardziej.

Anna Brzezoń

Kiedy Debora Lantz przyjeżdża wraz z rodzeństwem i matką do południowego Teksasu, spodziewa się tam zastać krainę obfitości i oazę zieleni. Rzeczywistość jednak przedstawia się nieco inaczej, a maleńka gmina amiszów, do której dołączyła rodzina Debory, boryka się z trudnościami i ledwo wiąże koniec z końcem.

Debora tęskni za domem i zielonym Tennessee, lecz nade wszystko pragnie szczęścia matki, wdowy z piątką dzieci, która przyjechała tu poślubić Stephena, adoratora sprzed lat. Teksas napawa Deborę wstrętem; nie może pojąć, po co Bóg miałby stworzyć miejsce tak ohydne, pełne dziwnych zwierząt oraz roślinności, która ledwie odrosła od ziemi. Poznaje Fineasza Kinga, syna miejscowego pszczelarza, okaleczonego w dzieciństwie w wyniku wypadku, w którym zginęła jego matka. Ta dwójka dojmująco samotnych młodych ludzi ku własnemu zdumieniu odkrywa, że wiele ich łączy…

„Syn pszczelarza” to opowieść współczesna, choć zarazem jakby z innej epoki – życie toczy się tu wedle ściśle określonych reguł, nierzadko nam obcych, a ludzie dążą do prostoty i oddają się z pokorą codziennym czynnościom. To również opowieść o rozterkach i miłości wbrew wszelkim przeciwnościom losu.

„Menopauza jest początkiem „złotego czasu” w życiu kobiety. Jest naturalnym etapem i warto się do niego przygotowywać, mając 30, 40 lat. To od naszych nawyków żywieniowych i stylu życia zależy, jaki ten czas dla nas będzie. Nie jesteśmy skazane na cierpienie, dyskomfort i trudne dolegliwości! Nie jesteśmy niewolnicami naszych hormonów − to my tworzymy nasze życie,  samopoczucie i zdrowie! To wszystko naprawdę jest w naszych rękach.

Okres menopauzy daje nam wspaniałe możliwości rozwoju. Możemy z nich skorzystać, jeśli w pełni zrozumiemy ten proces na poziomie ciała, emocji i ducha. Jeżeli dobrze wykorzystamy ten czas, wtedy wejdziemy na poziom mistrzyni, będziemy cieszyć się doskonałym samopoczuciem, zdrowiem, witalnością i młodością do późnych lat. Jak tego dokonać? O tym mówi ta książka. Napisałam  ją dla kobiet w wieku od 35 do 135 lat!

Życzę Wam pięknego, mądrego, cudownego czasu przejścia!

Z miłością
Agnieszka

To zupełnie nowe i świeże spojrzenie na okres menopauzy, choć czerpie także ze starożytnej mądrości. Niezwykle ważna, potrzebna i wartościowa książka, napisana dla kobiet przez kobietę przechodzącą menopauzę.

Agnieszka Maciąg jest autorką dziesięciu bestsellerowych książek. Słynna seria Smaków w 2019 roku została uhonorowana nagrodą Herbapol Esencja Natury w kategorii „Natura i smak”. Jej książki sprzedały się w nakładzie 300 tysięcy egzemplarzy.

Czytelniczki doceniają, że motywuje je do zmiany stylu życia i kreuje modę na częściowo zapomniane, a przecież tak cenne naturalne polskie produkty odżywcze jak kasze, propolis, pokrzywa czy zakwas z buraków. Najnowszą książką Agnieszka Maciąg odczarowuje temat menopauzy.”

źródło :https://lubimyczytac.pl/