W dniu 16 listopada b.r. w Bibliotece Publicznej w Rybnej miało miejsce spotkanie autorskie z Kacprem Śledzińskim, od kilku lat mieszkańcem Rybnej. Powodem spotkania i tematem do dyskusji było wydanie nowej książki autora pt. „W tajnej służbie. Wojna wywiadów II RP”. Kacper Śledziński jest autorem kilku książek dotyczących okresu II wojny światowej m.in. „Wyklęta armia”, „Cichociemni” i „Tankiści”. Wszystkie te książki są dostępne w Bibliotece Publicznej w Rybnej.

Organizatorem spotkania było stowarzyszenie „Wokół Rybnej”.

Autor zdjęć: Danuta Filipowicz

Przejdź do galerii z tego wydarzenia

Kim jesteśmy, gdzie mieszkamy i co możemy powiedzieć o swojej małej ojczyźnie?  Na te pytania i wiele innych dzieci otrzymały odpowiedź na spotkaniu bibliotecznym, którego tematem była „Moja Mała Ojczyzna”. W interesujący sposób rozpoczęliśmy naszą dyskusję na temat naszego pochodzenia i miejsca zamieszkania. Zdolności artystyczne dzieci przydały się od samego początku. Narysowały kontur Polski, na którym zaznaczyły rzekę Wisłę, stolicę Polski Warszawę, miasto wojewódzkie Kraków oraz naszą małą ojczyznę Gminę Czernichów. Pomoc stanowiły różnego rodzaju informatory związane z tematem spotkania, dlatego też było bardzo dużo pytań z nimi związanych. Nie zabrakło też zabawy w kalambury, której to tematem były legendy o Polsce oraz wiersze poetów polskich. Przy zabawie było dużo śmiechu a rysunki były rewelacyjne. Na koniec duża grupa dzieci zarejestrowała się do biblioteki. Bardzo dobrze orientowały się w wyborze książki . Poczęstowały się cukierkami, słodkim jabłkiem. W ramach przypomnienia o godzinach otwarcia otrzymały zakładkę do książki. Uśmiechy na ich twarzach świadczyły o tym, że odwiedziny w bibliotece były pozytywnym przeżyciem.

Przejdź do galerii z tego wydarzenia

Warsztaty zostały zorganizowane w nagrodę dla użytkowników, którzy wzięli udział w akcji czytelniczej „Karta Super czytelnika”. Kryminalistyk przyjechała z nową książką, którą napisała razem ze specjalistką dogoterapii oraz przewodnikiem psa ratowniczego – Joanną Pullit. „Psy domowe i służbowe” to wynik współpracy tych dwóch pań przy dużej pomocy siedmioletniej rysowniczki Leny. Książka uczy wrażliwości, porusza rzadko opisywany w literaturze dziecięcej temat jakim jest rola psa w ratownictwie oraz kryminalistyce. Podczas warsztatów uczestnicy mogli poznać wiele ciekawostek dotyczących pracy psów oraz używając profesjonalnych akcesoriów dowiedzieć się jak można zabrać z miejsca przestępstwa zapach. Nie zabrakło także pracy plastycznej - dzieci wykonały z filcu małe brązowe pieski.

Przejdź do galerii z tego wydarzenia

 

Zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernichowie, gdzie do 10 grudnia br. prezentowana jest wystawa prac Beaty Ozgi pt. "Kolorowo".

Przejdź do galerii z tego wydarzenia

Zapraszamy do obejrzenia wystawy obrazów pochodzącej z Rybnej - Zofii Łąckiej. Wystawa prezentowana będzie od września do października 2018 r., a zorganizowana została z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Tematyka obrazów to przede wszystkim miejscowość Rybna oraz jej mieszkańcy.

Autor zdjęć: Wojciech Łącki

Przejdź do galerii z tego wydarzenia